RUSZA TELEWIZJA WIRTUALNEJ POLSKI
2 grudnia o godzinie 16.50, programem #dziejesięnażywo prowadzonym przez Macieja Orłosia, rozpocznie nadawanie telewizja WP. Kanał będzie dostępny na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, w wybranych platformach satelitarnych i telewizjach kablowych oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski.
Produkcje własne stacji zajmą ponad 2,5 godziny programu dziennie. Będą się na nie składać trzy pasma: publicystyczne, lifestylowe i informacyjne o wspólnym tytule #dziejesięnażywo. Poprowadzą je m.in. Maciej Orłoś, Igor Sokołowski, Kamila Biedrzycka-Osica, Małgorzata Serafin, Karolina Jakobsche, Małgorzata Ohme, Aleksandra Szwed, Katarzyna Krupa, Natalia Nguyen. Atutem kanału będzie wysoki udział zagranicznych premier, z których znaczna część znajdzie się w bezpłatnej kolekcji VOD - uruchomionej równolegle ze startem stacji. Wśród hitów znajdą się takie światowe produkcje serialowe, jak m.in. The Fall, Orphan Black, Parade’s End, Ekaterina, Prisoners of War, Broen, Death in Paradise, Call The Midwife, Manor House czy Dressed For Mourning.
„Start telewizji WP to bardzo ważny moment w 21-letniej historii rozwoju naszego biznesu - Wirtualnej Polski. Rozszerzamy markę WP stając się multimedium internetowo – telewizyjnym. Dzięki wykorzystaniu kompetencji i skali działania Grupy, synergii w obszarach dystrybucji naszych produkcji telewizyjnych oraz promocji, dajemy nowemu kanałowi silną przewagę konkurencyjną już na starcie i szansę konkurowania z największy-mi kanałami ogólnopolskimi. Polakom, możliwość korzystania z Wirtualnej Polski na największym ekranie w każdym domu.” - powiedział Jacek Świderski, Prezes Zarządu Grupy Wirtualna Polska Holding S.A
Zasięg kanału będzie też zapewniony przez reemisję ze strony głównej Wirtualnej Polski.
Sprzedaż sponsoringu i akcji specjalnych realizowana będzie przez Grupę Wirtualna Polska.
TELEWIZJA WP POŁĄCZY OFFLINE i ONLINE, USŁUGI LINEARNE Z NIELINEARNYMI.
Telewizja w Internecie:
Dzięki telewizyjnemu playerowi, umiejscowionemu w oknie na stronie głównej WP, widz będzie mógł swobodnie poruszać się między sygnałem telewizji na żywo a dłuższymi treściami VOD. Będzie miał możliwość cofnięcia się do wyemitowanych programów czy seriali oraz mógł na bieżąco reagować na aktualnie nadawany program, wchodząc w interakcję. Poniżej playera znajdzie się tzw. newsfeed, będący strumieniem szybko podawanych cytatów, ciekawostek wychwyconych w social mediach, redakcyjnych sond i użytecznych widgetów.
Internet w Telewizji:
Innowacyjną, użyteczną funkcją będą widoczne na ekranach telewizorów tzw. elementy wzbogacające, nakładane na przekaz. Będzie to dynamiczny obszar w kształcie litery „L”, z krótkimi, zróżnicowanymi treściami, redagowanymi w formie znanej z mediów społecznościowych czy agencyjnych depesz. Wśród rotujących tekstów znajdą się m.in. news bites, czyli informacyjne „kąski” oraz treści dotyczące ramówki, zachęcające widzów do interakcji z ramówką przez urządzenia mobilne czy pecety.
„Jako telewizja interaktywna, z korzeniami w Internecie, będziemy angażować publiczność prowadząc dialog poprzez własne strony, jak i Facebook, Twitter oraz - w niedalekiej przyszłości - aplikację. Widzowie będą współtworzyć programy udostępniając wideo własnej produkcji, które będziemy pokazywać na antenie oraz w oficjalnym serwisie telewizji. Chcemy być telewizją prezentującą poglądy wszystkich środowisk, wychodzącą ze studia szeroko w Polskę, docierając do wszystkich zakątków kraju. To będzie telewizja, która w niespotykanym dotychczas stopniu zaprzęgnie Internet” - powiedział Michał Brański, VP Product Strategy.
RAMÓWKA
Pod względem programowym telewizja WP to kanał uniwersalny, familijny, znajdujący widownię młodszą niż B4, w większych miastach. Poprzez dobór pozycji serialowych i antenowych twarzy zorientowany lekko na kobiety. Telewizja WP dziedziczy wiele cech z marki WP: pluralizm, obiektywizm, niezależność, wysokie standardy dziennikarskie, przystępny sposób podawania informacji z jednej strony z powagą, z drugiej będąc też źródłem rozrywki jak również szeroką widownię.
Telewizja WP będzie zbliżać ludzi budując pozytywne emocje, zgodnie z hasłem „Polska jest jedna” - „Wirtualna Polska jest jedna”.
PRODUKCJA WŁASNA:
Produkcje własne obejmą trzy pasma: publicystyczne, lifestylowe i informacyjne pod wspólną nazwą #dziejesięnażywo, emitowane w dwóch blokach dopasowanych do różnych typów widowni.
#dziejesięnażywo 9.00 (od poniedziałku do piątku 9.00-10.00)
Pasmo publicystyczne poprowadzą między innymi: Igor Sokołowski, Małgorzata Serafin, Kamila Biedrzycka-Osica, Karolina Jakobsche. Dziennikarzy będą wspierać zespoły reporterskie korespondentów m.in. Leszka Krawczyka oraz znani z serwisów WP komentatorzy: Sławomir Sierakowski, Jacek Żakowski, Rafał Lisicki i inni.
„Telewizję WP tworzą osobowości. Nie tylko te przed kamerą, ale też poza nią. Mam wielkie szczęście a nawet zaszczyt pracować przy tym projekcie z zespołem ludzi, którzy są jakością samą w sobie. Firma to ludzie, więc telewizja WP to otwartość, odwaga i niestandardowe pomysły” – powiedział Wojtek Pawlak, Prezes telewizji WP.
W #dziejesięnażywo 9.00 widzowie obejrzą wywiady ze znanymi i ważnymi osobistościami życia publicznego, bohaterami bieżących, istotnych społeczno - politycznych wydarzeń. Gośćmi w studiu telewizyjnym będą wiodący politycy, eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, ludzie biznesu, kultury i sportu. W programie ważne miejsce zajmą również magazyny konsumenckie oraz biznesowe z akcentem na polskie firmy i rodzimą przedsiębiorczość, reportaże z kraju, a także felietony o tematyce społecznej. Pasmo będzie złożone z modułów tematycznych, których łącznikiem będą bieżące informacje, przegląd materiałów z serwisów WP, opinie i komentarze internautów, treści dostarczane przez widzów oraz prognoza pogody.
#dziejesięnażywo 10.00 (od poniedziałku do piątku 10.00-11.00)
Pasmo lifestyle poprowadzą między innymi: Małgorzata Ohme, Aleksandra Szwed, Katarzyna Krupa, Natalia Nguyen, Patryk Ignaczak.
Pasmo dla widzów, którzy szukają inspiracji w codziennym życiu. Poświęcone relacjom międzyludzkim, stylowi życia, zdrowiu, urodzie, kondycji fizycznej, rodzinie a także trendom w polskim i światowym designie architektonicznym i modzie. W programie również porady biznesowe, finansowe i prawne przydatne każdemu „Kowalskiemu”, a także przegląd nowinek technologicznych domowego użytku oraz rankingi zaskakujących gadżetów.
Podobnie do pasma publicystycznego, pasmo lifestylowe będzie złożone z tematycznych modułów przeplatanych treściami z serwisów WP oraz opiniami i komentarzami widzów i internautów.
#dziejesięnażywo 16.50 i 18.45 (codziennie od poniedziałku do niedzieli 16.50 i 18.45)
Pasmo informacyjne poprowadzą Maciej Orłoś i Igor Sokołowski. Najważniejsze informacje ze świata, z akcentem na sprawy polskie w ujęciu krajowym i lokalnym. Zawsze obiektywnie, niezależnie i rzetelnie przedstawiany prawdziwy obraz wydarzeń. Transmisje na żywo, relacje reporterskie z terenu i mobilnego studia. Międzynarodowe i krajowe wydarzenia świata sportu oraz prognoza pogody.
Pasma #dziejesięnażywo będą powstawały przy ścisłej współpracy z redakcyjnymi zespołami serwisów Wirtualnej Polski: dziennikarzami, reporterami, korespondentami zagranicznymi (m.in. z Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech, Belgii, Norwegii, Indii, Taiwanu, Meksyku), wydawcami i producentami. Miesięcznie zespoły te tworzą ponad 35 tys. artykułów, materiałów foto i wideo na strony WP.
PRODUKCJA ZAGRANICZNA:
Telewizja Wirtualnej Polski to również jakościowy kontent produkcji serialowych, dokumentów, reality show i programów edukacyjnych.
Codzienne pasma serialowe dopasowane będą do szerokiej widowni. Portfolio telewizji WP to w znacznej części nieemitowane wcześniej w kanałach otwartej telewizji zagraniczne produkcje. Wiele z nich ma status światowych hitów. Wśród nich m.in. kanadyjski serial z gatunku science fiction – „Orphan Black”, którego odtwórczyni głównej roli, Tatiana Maslany zdobyła w tym roku nagrodę Emmy w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa w serialu dramatycznym; „Prisoners of War” serial produkcji izraelskiej, który był pierwowzorem dla kultowego Homeland; duńsko – szwedzki serial kryminalny „Broen” z wybitną Sofią Helin; brytyjski serial kryminalny „The Fall” z Gillian Anderson z „Archiwum X” czy dramat wojenny „Parade’s end” z plejadą gwiazd takich Benedict Cumberbatch, Rebecca Hall i Adelaide Clemens, na podstawie scenariusza dwukrotnego zdobywcy Oscara, Toma Stopparda.
Wybrane pozycje programowe:
THE FALL
Brytyjski serial kryminalny na podstawie scenariusza Allana Cubitta. Jego akcja rozgrywa się w Irlandii Północnej. Główna bohaterka, nadinspektor Policji Metropolitalnej Stelli Gibson (w tej roli Gillian Anderson, gwiazda „Z archiwum X”) trafia z Londynu do Belfastu, gdzie ma pomóc lokalnej policji w prowadzeniu śledztwa dotyczącego serii zabójstw. Charyzmatyczna Stella Gibson szybko dochodzi do wniosku, że za zabójstwami młodych kobiet stoi seryjny morderca. Jest nim prowadzący podwójne życie Paul Spector (grany przez Jamiego Dornana, odtwórcę tytułowej roli w „Pięćdziesięciu twarzach Greya”). Przykładny mąż, ojciec i terapeuta zaciera wszelkie ślady, które mogłyby zdradzić jego makabryczną tajemnicę.
ORPHAN BLACK
Serial science-fiction produkcji kanadyjskiej. Główna bohaterka Sarah (Tatiana Maslany), dotąd samotna outsiderka, zostaje świadkiem samobójstwa swojego sobowtóra. Postanawia przyjąć tożsamość tragicznie zmarłej kobiety. Od tego momentu jej życie znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Sarah zostaje wciągnięta w grę o najwyższą stawkę i musi walczyć o przetrwanie.
Maslany wciela się w serialu nie tylko w postać głównej bohaterki, lecz także w role jej różnych klonów. Aktorka za swoją kreację zdobyła m.in. nagrodę Emmy w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa w serialu dramatycznym w roku 2016.
W serialu występują również Kevin Hanchard, Dylan Bruce, Jordan Gavaris czy Maria Doyle Kennedy. Twórcami produkcji są reżyser John Fawcett oraz scenarzysta Graeme Manson.
PARADE’S END
Miniserial na podstawie cyklu powieści angielskiego pisarza Forda Madoxa Forda z lat 1924-1928. Jego akcja toczy się u schyłku edwardańskiej Anglii, na początku XX wieku. Główny bohater (w tej roli znany m.in. z „Sherlocka” Benedict Cumberbatch), konserwatywny arystokrata i zamożny urzędnik Christopher Tietjen, bierze ślub z wyrachowaną Sylvią (Rebecca Hall), która deklaruje, że spodziewa się dziecka. Protagonista stara się pozostać lojalny wobec żony mimo jej niewierności i tego, że nic do niej nie czuje. Życie bohatera zmienia się, gdy poznaje młodą sufrażystkę Valentine Wannop (Adelaide Clemens), którą wbrew sobie zaczyna się coraz bardziej interesować. Wyznawane przez Anglika wartości nie pozwalają mu jednak na rozwód z okrutną żoną. Bohaterów zastaje wybuch I wojny światowej, a Christopher, gentleman z niepoukładanym życiem osobistym, trafia z londyńskich salonów w wojenne okopy.
Na ekranie zobaczymy śmietankę brytyjskich aktorów młodego pokolenia, oprócz gwiazd pokroju Cumberbatcha na uwagę zasługują m.in. Anne-Marie Duff jako żona pastora, Rupert Everett czy Janet McTeer. Serial to miks brytyjskiej ironii i czarnego humoru, a także niesztampowy scenariusz autorstwa zdobywcy Oscara, Toma Stopparda. Za reżyserię odpowiada dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy, Susanna White.
EKATERINA
Rosyjski miniserial historyczny o losach Katarzyny Wielkiej w reżyserii Alexandra Baranova i Ramila Sabitova. W tytułową rolę wcieliła się Marina Aleksandrova. Scenariusz został napisany przez Arifa Alieva, a kostiumy zaprojektowały Valentina Kameneva i Svetlana Moskvina. Zdjęcia do filmu realizowane były w Moskwie, Petersburgu, na Krymie i w Czechach. Akcja serialu rozpoczyna się w 1744 roku, niedługo przez wydaniem alzackiej księżniczki Zofii Fryderyki Augusty von Anhalt-Zerbst za mąż. W 1745 roku 16-letnia Niemka zmieniła wiarę na prawosławie, imię na Katarzyna i poślubiła księcia Piotra Ulryka, który później został carem Piotrem III. Przyszły car miał wówczas zaledwie 17 lat, a jego narzeczona 16. Wiek był jedynym, co ich łączyło. Małżeństwo było skazane na porażkę, tym bardziej, że jej wybranek nie był zainteresowany płcią przeciwną. Jak młoda, urodziwa księżna poradziła sobie na rosyjskim dworze pełnym intryg i romansów? Jak doszło do tego, że w 1762 roku po dokonaniu przewrotu Katarzyna została nową monarchinią?
PRISONERS OF WAR
Izraelski thriller psychologiczny w reżyserii Gideona Raffa, który jest również autorem scenariusza. Fabuła serialu skupia się na historii dwóch uwolnionych z niewoli żołnierzy. Więzieni przez lata Klein i Uri Zach muszą odnaleźć się w świecie, którego już nie rozpoznają, wśród ludzi, którzy kiedyś byli im bliscy, ale czas wszystko zmienił. Ich dzieci dorosły, partnerzy ruszyli naprzód ze swoim życiem. Upragniony powrót okazał się znacznie trudniejszy niż się spodziewali. Problemem jest również to, o czym nie mówią. Podczas ich rozmów z wojskowym psychiatrą, na jaw wychodzą niespójności w opowieściach byłych jeńców. Rusza więc wojskowe dochodzenie.
Serial, który szybko stał się wielokrotnie nagradzanym hitem, wywołał wiele kontrowersji wśród rodzin wojskowych które uznały, że film może zachęcać do porwań żołnierzy. Na podstawie serialu powstał amerykański „Homeland”. Prawa do przedstawienia historii powracających do ojczyzny jeńców wojennych, jeszcze przed premierą pierwszego sezonu izraelskiej produkcji wykupił 20th Century Fox. Prisoners of War był w Izraelu jednym z najpopularniejszych seriali wszechczasów.
BROEN
Serial kryminalny powstały jako koprodukcja szwedzko-duńska. Jego pomysłodawcą i scenarzystą jest skandynawski pisarz i aktor Hans Rosenfeldt. Historia „Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między duńską Kopenhagą, a szwedzkim Malmo.
Historia rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin) z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia) z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa. Serial stał się światowym hitem trafiając do dystrybucji w ponad 100 krajach. Na jego podstawie został również nakręcony amerykański remake zatytułowany „The Bridge”, którego akcja rozgrywa się na amerykańsko-meksykańskiej granicy
DEATH IN PARADISE
Brytyjski inspektor przybywa na jedną z karaibskich wysp, gdzie rozpoczyna pracę w lokalnym posterunku policji. Serial znalazł się w czołówce najpopularniejszych programów w brytyjskiej telewizji. Pierwszy sezon oglądało średnio 5-6mln. widzów. Kolejny zaczął się wynikiem 8 mln. widzów. Każdy z odcinków poświęcony jest innemu śledztwu. Widz najpierw poznaje wydarzenia które doprowadziły do zbrodni, a później jest świadkiem policyjnego śledztwa.
CALL THE MIDWIFE
Opowieść o grupie położnych pracujących we wschodnim Londynie w latach 50. XX w. Scenariusz serialu powstał na podstawie wspomnień Jennifer Worth. Dwudziestodwuletnia Jenny opuszcza swój wygodny dom aby zostać położną w East End. Będzie żyć w klasztorze Nonnatus House współpracując z innymi pielęgniarkami i przyuczonymi do zawodu zakonnicami. Odkryje czym jest życie w slumsach, gdzie często mieszkają jej podopieczni i jaką moc ma odwaga matek skazanych na tak trudny los. Ludzie których pozna w Nonnatus staną się jej rodziną.
Serial zdobył liczne nagrody. Został też doceniony za poruszanie ważnych, wciąż aktualnych tematów społecznych, kulturalnych i gospodarczych jak ubóstwo, rasizm, uprzedzenia, prostytucja, aborcja i wiele innych.
THE MANOR HOUSE
Serialowa saga rodzinna The Manor House to historia rodowych tajemnic, uczuć wystawianych na próbę, ludzkich dramatów i trudnych, życiowych decyzji. Wątki obyczajowe przeplatają się tu z kryminalnymi a fantastyczne kostiumy i scenografia oraz unikalne dialogi sprawiają że serial jest nietuzinkowym, wciągającym spektaklem.
Rodzina Valenta rozwiązuje swoje problemy finansowe żeniąc najstarszego syna z córką kontrowersyjnego biznesmena. Ta zakochana jest jednak w młodszym bracie swojego męża, który znika w noc ogłoszenia jej zaręczyn. Dziesięć lat później rodzina opuszcza wiejską rezydencję i przenosi się do Pragi. Ich status, po upadku Austro-Węgier pogarsza się. Tymczasem miłosny trójkąt odradza się a stare tajemnice wracają do życia.
DRESSED FOR MOURNING
Meksykański serial opowiadający historię trzech kobiet, które decydują się za zabicie swoich mężów. W główne role wcieliły się piękne Alejandra Barros, Mayrín Villanueva i Ximena Herrera. Bohaterki wiodą nieszczęśliwe życie u boku partnerów. Jackie ma dość bycia poniewieraną – od lat jest maltretowana psychicznie i bita przez męża Lorenzo (Francisco Gattorno). Vanessa nie może znieść Julio (Alexis Ayala), który prowadzi nielegalne interesy zagrażające życiu jej rodziny. Mąż Katii, Nicolas (Mark Tacher) popadł w depresję niszczącą ich relacje. Kobiety nie mogąc znieść swojego losu decydują się na uśmiercenie „ukochanych”. Ten radykalny krok ma prowadzić do rozwiązania idealnego i odzyskania upragnionej wolności, ale nie wszystko układa się według planu...
SIX SISTERS
Serial produkcji hiszpańskiej. Historia rozpoczyna się w Madrycie w 1913 roku. Bogate siostry Silva są duszą towarzystwa hiszpańskich elit. Ich dotąd beztroskie życie zmienia się jednej nocy. Piękne, wyedukowane i dobrze wychowane kobiety z wyższych sfer muszą odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości.
Six Sisters to historia o dorastaniu, walce z przeciwnościami losu, rodzinnych tajemnicach oraz wielkiej miłość. Opowieść o kobietach, które chcą zmienić świat.
B&B MAGAZINE
Serial o zawodowym i prywatnym życiu pracowników jednego z wiodących tygodników prasowych w Hiszpanii. Produkcja obyczajowa z hiszpańskim temperamentem i sporą dawką humoru. Już pierwszy sezon serialu stał się jednym z liderów pasma prime time w hiszpańskiej telewizji, gromadząc średnio przed ekranami blisko 3 mln. widzów.
THE 80s: THE DECADE THAT MADE US
THE 90s: THE DECADE THAT CONNECTED US
THE 2000s: THE DECADE WE SAW IT ALL
Lata 80-te to dekada, którą znamy z Pacmana i komputera osobistego, pierwszego lotu promem kosmicznym NASA i technologicznej eksplozji, dzięki której dzisiaj cały świat może cieszyć się smartfonami i Internetem. Serial to epicka podróż, okraszona niezapomnianymi nagraniami archiwalnymi i oryginalnymi wywiadami z supergwiazdami muzyki i filmu, tytanami technologii, biznesu, mediów i polityki.
Lata 90-te to dekada niezwykłych wydarzeń, spektakularna era mody i rozrywki. Dekada, kiedy reality TV weszło na stałe do ramówek stacji telewizyjnych a każdy mógł mieć swoje 15 minut sławy. To również czas pełen dramatycznych wydarzeń: od tajemniczego morderstwa żony O.J. Simpsona, podziurawionego kulami samochodu, w których zabito Tupaca, do paryskiego tunelu, gdzie życie straciła wielbiona przez tłumy Księżna Diana. Z jednej strony czas wielkich osiągnięć jak wprowadzenie iMaca czy wynalezienie Internetu, z drugiej czas w którym widmo terroryzmu stało się realnym zagrożeniem. Dekada, która szokowała, zachwycała i fascynowała.
Pierwsza dekada XXI wieku była naznaczona terroryzmem, wielkim kryzysem finansowym i najszybszym w historii rozwojem technologii. Dokument przybliża najważniejsze wydarzenia tego okresu, takie jak atak na World Trade Center czy fenomen „Harry"ego Pottera”. Opowiadają o nich m.in. dziennikarze, światowi przywódcy oraz artyści, którzy stali się symbolami minionego dziesięciolecia.
GENERATION X
Często nazywano ich obibokami... ale to oni napędzali największe osiągnięcia naukowe i technologiczne w historii ludzkości. Nazywano ich samotnikami... ale to oni stworzyli nowe sposoby, dzięki którym połączyła się cała globalna społeczność. Seria poświęcona jest pokoleniu ludzi urodzonych w latach 1961-1981. Ukazuje zmiany polityczne, kulturowe i ekonomiczne, które kształtowały świat.
THE WORLD’S BEST CHEFS
Dzięki wyłącznemu, bezprecedensowemu dostępowi do kuchni najlepszych kucharzy świata, gospodarz programu, Katie Button, uchyla rąbka tajemnic ich mistrzostwa. W serii występują najbardziej celebrowani i nagradzani szefowie kuchni na naszej planecie, geniusze smaków haute cuisine m.in. Massimo Bottura, Michel Bras, Jose Andres, Joan Roca. Czas założyć fartuchy i zobaczyć w czym tkwi sekret ich sukcesów.
UNDERCOVER ANGEL
Seria ukazująca zamożnych dobroczyńców, którzy wychodzą poza swoją strefę komfortu i „w przebraniu” pomagają potrzebującym. Nie poprzestają na wręczaniu czeków, ale wykorzystują swoją wiedzę i środki, żeby odmienić ludzkie losy i zostawić po sobie trwałe dziedzictwo. Bohaterowie tej kręconej na czterech kontynentach serii odwiedzają różne rejony rozwiniętego i trzeciego świata. Opuszczają swoje rezydencje i jachty, żeby poznać na własnej skórze życie bezdomnych i odrzuconych.
JAK ODBIERAĆ KANAŁ TELEWIZJI WP KROK PO KROKU:
- Sprawdź czy jesteś w zasięgu nadajników MUX 8 (na stronie www.emitel.pl).
- Jeśli tak, sprawdź czy Twój telewizor lub dekoder znajdzie nowe kanały automatycznie.
- Jeśli jesteś w zasięgu a nie widzisz nowych kanałów sprawdź jakiej używasz anteny, do odbioru MUX 8 potrzebna Ci będzie antena VHF skierowana w kierunku najbliższego nadajnika.
- Jeśli mieszkasz w bloku i korzystasz z anteny zbiorczej, sprawdź czy znajdziesz nowe kanały automatycznie. Jeśli się nie pojawiają upewnij, się w administracji swojego budynku, że antena zbiorcza odbiera MUX 8. Może być potrzebna jej modernizacja.
- Jeśli antena zbiorcza nie odbiera nowych kanałów możesz kupić własną (pokojową lub zewnętrzną).
Starsze telewizory mogą potrzebować dekodera do odbioru telewizji cyfrowej.
dostarczył infoWire.pl
Link do strony artykułu: https://blog.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/rusza-telewizja-wirtualnej-polski